Otázka pána Žarnaya

Autor: Rudolf Bauer | 22.10.2013 o 12:14 | Karma článku: 14,03 | Prečítané:  855x

Oto Žarnay, bývalý učiteľ na Obchodnej akadémii v Košiciach sa ako predseda Rady školy opýtal riaditeľa PaedDr. Petra Ivana akú zmluvu má škola uzatvorenú pre externé právne služby. Bol na to poverený radou školy. Po čase dostal výpoveď. A s ním ďalší učiteľ, ktorý sa ho zastal.

Do neba volajúca nespravodlivosť. Zákonník práce v par. 13 ods. (3) hovorí, že „nikto nesmie byť na pracovisku v súvislosti s výkonom pracovnoprávnych vzťahov prenasledovaný, alebo inak postihovaný za to, že podá na ..zamestnávateľa sťažnosť". Otázka p. Žarnaya obsahuje v sebe aj sťažnosť, pretože v čase keď učitelia štrajkujú, keď vláda nevie nájsť peniaze na spravodlivé mzdy pre učiteľov, keď nie sú prostriedky ani na príplatok ku základnému platu, keď nie sú financie na odmenu za suplovanie hodín, tak prečo má škola uzavretú zmluvu, ktorú mať nemusí? Právne služby vie poskytnúť aj úrad samosprávneho kraja. Tak to robia aj na iných školách na Slovensku.

Pán Žarnay svojou otázkou bránil verejný záujem, ktorým je efektívne vynakladanie peňazí, ktoré pochádzajú z našich daní. Pán Žarnay je teda na strane všetkých, ktorí platia dane. A má za to trpieť?

Pán Žarnay svojim zdravým úsudkom ukázal, že má nielen na to, aby bol učiteľom na strednej škole. Svojim mravným konaním sa pre mňa kvalifikoval aj na pozíciu riaditeľa školy.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňák nechal schátrať ubytovňu pre policajtov. Teraz sa jej chce zbaviť

Za projekt opravy, ktorý sa nikdy nevyužil, ministerstvo zaplatilo takmer 175-tisíc eur.

KOMENTÁRE

Kaliňák je Ficov Lexa

Minister vnútra vyrástol na symbol zrastenia politickej a ekonomickej moci.

KULTÚRA

Podivné príbehy a Instagram 19. storočia. Aký bol seriál 1890?

Historická detektívka sa pokúsila priniesť na obrazovky niečo iné.


Už ste čítali?