Palko do EP

Autor: Rudolf Bauer | 27.5.2009 o 11:57 | Karma článku: 5,48 | Prečítané:  1203x

Ak ste už rozhodnutí ísť voliť, ale ešte neviete koho, alebo ak ste rozhodnutí ísť voliť a viete už koho ale nie ste si celkom istí, alebo ak ešte neviete či pôjdete voliť, ale nevylučujete to ponúkam Vám dobrý tip. Ostatní prosím prestaňte čítať. Tu.  

 

Alojz Rakús, všestranne vzdelaný a veľký človek a bývalý minister zdravotníctva a môj dobrý priateľ z poslaneckých lavíc o Vladimírovi Palkovi hovorí toto:

„Vladimíra Palka si vážim z mnohých dôvodov. Poznám ho ako politika s mimoriadne prenikavou schopnosťou vhliadať do podstaty domácich i medzinárodných politických otázok a problémov, zaujať k nim jasné a principiálne stanovisko, ako aj navrhovať presne formulované, dobre argumentované a akčné riešenia. Jeho argumenty možno niekedy niekoho až „bolia" (tak ako nezriedka „bolí" pravda), nikdy som však za nimi necítil zlobu alebo nenávisť. Poznám ho ako človeka jemného a citlivého, no zároveň diferencovanú osobnosť s prirodzenou autoritou. Neuhýba zo svojich postojov len preto, aby sa zapáčil alebo niekomu nadbiehal: jeho áno značí áno, jeho nie nie. Toleranciu chápe ako rešpektovanie odlišného názoru, nie ako povinnosť súhlasiť s tým, s čím v skutočnosti nesúhlasím. Osobitne by som chcel vyzdvihnúť dôslednosť Vladimíra Palka v chápaní morálno-kultúrneho aspektu spoločenského života ako určujúceho pre formovanie charakteru a budúceho vývoja človečenstva. Azda i preto (vychádzajúc zo svojho kresťanského založenia a prijatia kresťanského morálno-kultúrneho dedičstva) je dnes Vladimír Palko v súčasnej generácii slovenských politikov jednou z najvýraznejších, ba (podľa mojej mienky) najvýraznejšou osobnosťou, ktorá dokáže pretaviť kresťanské morálne hodnoty do politického kontextu a presadzovať ich i proti prúdu prevládajúcej mentality. Jeho PRO LIFE aktivity môžu byť v tejto oblasti obzvlášť názorným príkladom. Toto vyjadrenie/svedectvo o Vladimírovi Palkovi chápem v súčasnej vážnej dobe a pred voľbami do Európskeho parlamentu ako svoju morálnu povinnosť."

Plne sa s Alojzom stotožňujem a pridávam, že ak chceme aby v Európskom parlamente vládol zdravý rozum, tak Vladimír Palko tam určite patrí.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Na Covid zomrú desiatky ľudí denne. Pokles príde najskôr o dva týždne

Zomierajú ľudia s inými ochoreniami, ktorí by inak žili.

Špeciálny prokurátor Kováčik ide do väzby, rozhodol súd

Súd zobral do väzby aj druhého obvineného Norberta Pakšiho.


Už ste čítali?