Prečo kandidujem na župana

Autor: Rudolf Bauer | 1.10.2013 o 18:58 | (upravené 1.10.2013 o 19:10) Karma článku: 12,09 | Prečítané:  2307x

Pôvodne som nemal v úmysle kandidovať na košického župana, pretože som predpokladal, že sa pravicové strany dohodnú na spoločnom kandidátovi. Strana SDKU-DS ohlásila už v marci svojho  kandidáta Martina Pada. Ten sa však už v lete svojej kandidatúry vzdal. KDH ohlásilo kandidatúru Márie Sabolovej, ktorá bola neskôr prezentovaná ako spoločná kandidátka aj SDKU. Ešte 10 dní pred podaním kandidátnych listín ju predseda KDH p. Ján Fígeľ prezentoval na tlačovke v Košiciach pred kamerami. Pani Sabolová sa vzdala niekoľko dní pred termínom. SAS prišlo s kandidatúrou Rastislava Masnyka, ktorý nikdy v politike nepôsobil. Strana NOVA nemala svojho kandidáta, až dva dni pred termínom prišla s neznámou kandidátkou Dominikou Palaščákovou. Strana MOST-Híd ani strana SMK svojich kandidátov nepostavili, ale rozhodli sa podporiť Zdenka Trebuľu.

V takej situácii vyzeralo veľmi reálne, že súčasný župan p. Trebuľa vyhrá voľby s vysokým náskokom už v prvom kole. Až po týchto udalostiach, keď k dohode opozičných strán nedošlo, som sa rozhodol kandidovať.

Kandidujem aj preto, že nie som spokojný s prácou súčasného župana. Pán Trebuľa je spätý so starým režimom, vytvára prostredie, ktoré má ďaleko od demokratického, veľakrát chýba diskusia a niektoré rozhodnutia boli podľa môjho názoru nevýhodné pre košický kraj. Aj zámer privatizácie Michalovskej nemocnice, predložený v časovej tiesni na posledné rokovanie zastupiteľstva sa ukazuje byť zjavne nevýhodný pre kraj.

Kandidujem tiež preto, že mám bohaté skúsenosti s prácou vo verejnom sektore a mal som tú česť byť v rôznych volených pozíciách: primátor mesta Košice, prvý župan Košického kraja, poslanec Národnej rady SR, vedúci slovenskej delegácie vo Výbore regiónov Slovenska, v súčasnosti starosta mestskej časti Košice-Západ.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gabčíkovčania: S utečencami problém nebol, viac vystrájajú mladí Srbi

V priestoroch zariadenia pre utečencov v Gabčíkove je ubytovaných niekoľko stoviek Srbov.

ŠPORT

Je starší ako jeho tréner. Dôchodca z Piešťan si trúfa aj na extraligu

Od mnohých spoluhráčov v klube je starší o štyridsať i viac rokov.

EKONOMIKA

Prečo dávame Slovákom v cudzine milión eur a kde sa združujú najviac

Do Ameriky, Austrálie či Ázie posiela štát každoročne státisíce eur.


Už ste čítali?