Prečo kandidujem na župana

Autor: Rudolf Bauer | 1.10.2013 o 18:58 | (upravené 1.10.2013 o 19:10) Karma článku: 12,09 | Prečítané:  2294x

Pôvodne som nemal v úmysle kandidovať na košického župana, pretože som predpokladal, že sa pravicové strany dohodnú na spoločnom kandidátovi. Strana SDKU-DS ohlásila už v marci svojho  kandidáta Martina Pada. Ten sa však už v lete svojej kandidatúry vzdal. KDH ohlásilo kandidatúru Márie Sabolovej, ktorá bola neskôr prezentovaná ako spoločná kandidátka aj SDKU. Ešte 10 dní pred podaním kandidátnych listín ju predseda KDH p. Ján Fígeľ prezentoval na tlačovke v Košiciach pred kamerami. Pani Sabolová sa vzdala niekoľko dní pred termínom. SAS prišlo s kandidatúrou Rastislava Masnyka, ktorý nikdy v politike nepôsobil. Strana NOVA nemala svojho kandidáta, až dva dni pred termínom prišla s neznámou kandidátkou Dominikou Palaščákovou. Strana MOST-Híd ani strana SMK svojich kandidátov nepostavili, ale rozhodli sa podporiť Zdenka Trebuľu.

V takej situácii vyzeralo veľmi reálne, že súčasný župan p. Trebuľa vyhrá voľby s vysokým náskokom už v prvom kole. Až po týchto udalostiach, keď k dohode opozičných strán nedošlo, som sa rozhodol kandidovať.

Kandidujem aj preto, že nie som spokojný s prácou súčasného župana. Pán Trebuľa je spätý so starým režimom, vytvára prostredie, ktoré má ďaleko od demokratického, veľakrát chýba diskusia a niektoré rozhodnutia boli podľa môjho názoru nevýhodné pre košický kraj. Aj zámer privatizácie Michalovskej nemocnice, predložený v časovej tiesni na posledné rokovanie zastupiteľstva sa ukazuje byť zjavne nevýhodný pre kraj.

Kandidujem tiež preto, že mám bohaté skúsenosti s prácou vo verejnom sektore a mal som tú česť byť v rôznych volených pozíciách: primátor mesta Košice, prvý župan Košického kraja, poslanec Národnej rady SR, vedúci slovenskej delegácie vo Výbore regiónov Slovenska, v súčasnosti starosta mestskej časti Košice-Západ.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NDS priklepla Doprastavu zákazku bez súťaže, postaví privádzač do Žiliny

Združenie k výstavbe úseku diaľnice D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka za 427,2 milióna eur si pribalí aj zákazku za 23,5 milióna.

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy ukázali top obchody, pri ktorých radili.


Už ste čítali?